بهار سال گذشته بود که ادوبی اعلام کرد قصد ورود به حوزه سخت افزار را دارد و حالا با یک استایلوس و یک خط کش طراحی کارش را شروع کرده. این دو محصول که Ink و Slide نام دارند برای مشتریان ادوبی که دسترسی به سرویس جدید Creative Cloud شرکت بر روی دستگاه های موبایل را خریده باشند قابل استفاده اند و همراه با اپلیکیشن های مخصوص ارائه شده اند تا بیشترین کارایی از آنها حاصل شود.

این دو ابزارک که جنسی از پلاستیک و آلومینیوم دارند در طراحی حس و حالی مشابه آیپد ایر و آیپد مینی و آیپد ۴ دارند و البته به همان سادگی هم خش بر می دارند. با این حال استایلوس Ink دارای مدل پلاستیکی هم هست. Ink با میکرو یو اس ظرف ۱ ساعت شارژ می شود و ۸ ساعت کار می کند، اسلاید هم بدون باتری و حافظه داخلی است. در انتهای Ink یک چراغ چند رنگی نیز وجود دارد که نشانگر روشن بودن قلم یا اتصال آن به آیپد است و حتی می توان قلم خود را از روی آن تشخیص داد.

اما خط کش اسلاید دارای یک دکمه ساده است. کاربر می تواند اَشکال مختلف را از داخل اپهای ادوبی انتخاب کند و سپس خطوط مورد نظر خودش را هم به طرح بیفزاید.

با اینکه کاربر می تواند از این دو گجت بدون سرویس Creative Cloud خود نیز استفاده کند ولی ورود به حساب می تواند دسترسی به پالت های رنگ، کلیپ بورد ابری و همین طور فایل های ذخیره شده و امکان به اشتراک گذاری توسطBehance از روی تبلت را هم فراهم کند.

بازنشر از دیجیاتو

Share